ßizimCity
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ßizimCity

Sitemize Hoşgeldiniz!

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

TuPac..Batı yakasının asil efsanesi..

2 posters
YazarMesaj
.:OnLy_BLaCK:.

.:OnLy_BLaCK:.

TuPac..Batı yakasının asil efsanesi.. Empty
MesajKonu: TuPac..Batı yakasının asil efsanesi..   TuPac..Batı yakasının asil efsanesi.. Icon_minitimePaz Eyl. 30, 2007 1:34 am

Rap müzigi ve Tupac kimdir? Sizlere kisaca bir biyografik alintilarla sunmaya calisayim.

DÜNYAYI DEGISTERECEGIMI ZANNETMIYORUM. AMA SIZI TEMIN EDERIMKI DÜNYAYI DEGISTIRECEK KISILERE ILHAM KAYNAGI OLACAGIM. O YÜZDEN BASINIZI DIK TUTUN. YAPMANIZ GEREKENI YAPIN. O ZAMAN SIZIN GÖNLÜNÜZDE TEKRAR DOGACAGIM. „( tupac)“

Lesane Parish Crooks „ Tupac Amaru Shakur“

16 haziran 1971 günü Newyorkun en yoksul mahallerinin birinde, Brooklynde doguyor. Dogan yeni cocuga annesi ilk önce Lesane Parish Crooks adfini veriyor. Cünkü bir kac yil sonra annesi cocugunu Tupac Amaru Shakur olarak cagirmaya basliyor ve artik Tupac adi zihinlere kaziliyor. Tupac Amaru ise efsanevi ve devrimci bir Inka kizilderilisi ve son Inka imparatorunda adi. Tupac Amaru inka dilinde parildayan yilan anlamina geliyor. Tupac in cocukluk yillari yosulluk ve mutlulukla geciyor, cünkü annesi gercekten sevecen ve anlayisli bir kadinmis. Tupac cok kücük yaslarindan itibaren her zaman kavga ediyor ve agzi gözu morarmis sekilde eve geliyormus. Annesi ise Tupaca ilginc cezalar verip gazete okutuyormus.

Tupac ilk önceleri yoksul sokaklarin kaldirimlarinda rap müziginin sözlü eylemleriyle önce cocuklarin ve daha sonra ise sokak sakinlerinin iilgisini cekiyor. Gün gectikce insanlarin gönlünde taht kurarken sistem karsiti protest müzigïni ise hic yilmadan icraa ediyor. Önceleri siyahi bir müzik esintisiylen cikislar yapip afroamerikali zencilerin kalplerini feth ediyor. Ve asil önemli olani ise yavas yavas beyazlarinda bu müzik kordonuna katilmalari. Tupac artik amerikanin emperyalist ve sömürgeci yayilimi icin tehlike arzediyor. Sivri cikislari ve sert bir dil bazi odaklari korkutuyor.
7 eylül 1996 da tupac faili mechul kisilerce arabasiyla seyrederken caprazlama kursun yagmuruna tutuluyor. Ve 7 gün sonra hastanede can veriyor.

Aslinda uzun uzadiya yazmak isterdim. Ama endisem forumun sayfalarinda fazla yer tutmamak. Tupac ve rap müzigini merak edenler internettte bol bol materyal bulabilirler.

Tavsiye olarakta size bir Tupac hayraninin kendi cabalariyla tasarladigi web sayfasini ziyaret etmenizi tavsiye ederim.
http://www.2pac.prensi.com/

Bazilari gangster oldugumu söyler.
Bazilari ise beni dogustan sair ve lider olarak hatirlar.
Ama bence bir insani,
hayati boyunca yaptigi tüm eylemlere bakarak degerlendirmek lazim.
Herkesin gelecegini yasatan sey gecmisidir.
Bu benim kaderim, bu benim öyküm.
Tutkunun,
siddetin,
cekilen cezalarin
ve sevginin öyküsü.
(TUPAC)

uLuBatLı__buraks1905

uLuBatLı__buraks1905

TuPac..Batı yakasının asil efsanesi.. Empty
MesajKonu: Geri: TuPac..Batı yakasının asil efsanesi..   TuPac..Batı yakasının asil efsanesi.. Icon_minitimePaz Eyl. 30, 2007 7:08 pm

TuPaC ToPaÇ Razz

TuPac..Batı yakasının asil efsanesi..
1 sayfadaki 1 sayfası